Okul öncesi; çocukların birçok alanda hızla geliştiği ve büyük oranda gelişimlerinin tamamlanıp kişiliklerinin temel niteliğinin oluştuğu bir dönemdir. Bunun bilinciyle hareket eden Beyaz Balon Anaokulları’nda, uzman psikolog ve eğitmen kadromuz çocuklarımızın okula kayıtlarından itibaren yanlarında bulunarak ilgi ve destek vermektedir. Öğrencinin içinde bulunduğu gelişim dönemindeki özelliklere yönelik ihiyaçları karşılayarak, olası sorunları önlemeye yönelik rehberlik edilir.

Her çocuğun yaş dönemine özgü güçlükleri çözebilmesini, kendilerini ifade edebilecek iletişim becerilerine sahip olmalarını, çevresine duyarlı, mutlu ve sağlıklı bir birey olarak yetişmelerini hedefleyen birimimiz;

  • Öğrenciye yönelik çalışmalar
  • Öğretmen ve okul personeline yönelik çalışmalar
  • Velilerimize yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Çocuklarımızın mutluluğunun ve ailelerle ortak yaşantımızın kolaylığının interaktif bir okul-aile işbirliğiyle sağlanacağına inanıyoruz. Bu nedenle anne-babalar duygu, görüş ve izlenimlerini paylaşmak üzere bizi her zaman arayabilir ve önceden aldıkları randevu saatinde ziyaret edebilirler.

Çocuklarımızla her gün yaşayarak edindiği gözlem ve deneyimleri birebir özel görüşmeler aracılığıyla her zaman paylaşmaya hazır olan uzman kadromuz ayrıca “Öğrenci Gözlem Formu” ile de çocuklarımız hakkında detaylı bir öngörü sağlamakta ve velilerle bu detaylı gözlemleri paylaşmaktadır.

Okul öncesi döneme ait her türlü soru ve sorunlarınızı sizlerle birebir görüşmeye hazır olan psikologlarımız tarafından hazırlanan bu bölümümüzün ortak soru ve sorunlara ışık tutacağına inanıyoruz.