Beyaz Balon Anaokulları

İzmir’in Alsancak, Güzelyalı, Karşıyaka , Narlıdere semtlerinde bulunan Beyaz Balon Anaokulları; 1989 yılından bu yana okul öncesi eğitimin çocuklarımızın gelişiminde sahip olduğu önemin farkındalığıyla çalışmaktadır.

Okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi, psikoloji mezunu eğitim kadromuz ile güleryüz ve sevgi dolu bir ortamda, modern eğitim olanakları ve profesyonel eğitim kadrosuyla her çocuğun ayrı ayrı çok özel ve çok değerli olduğu bilincindeyiz. Sadece alan mezunu olmanın yeterli olmadığı Beyaz Balon Anaokulları kendi içerisinde bir akademi niteliğindedir. Öğretmenlerimiz stajyerlik dönemlerinden başlayarak, yardımcı öğretmenlik görevlerini süresince öncelikle Beyaz Balon Anaokulları’nın eğitim sistemini özümsemektedirler.

Eğitimcinin eğitimine verdiğimiz önemle, eğitim kadromuz yetkinliklerini arttırabilmek adına sürekli bir gelişim eğitim sürecinin içindedirler.

Sorumluluğumuzun çocukların düşünme yeteneğini geliştirmek, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayan, hayat boyu öğrenen mutlu bireyler yetiştirmek olduğuna inanıyoruz. Bilgi yüklemek yerine çocukların öğrenme isteğini arttırmak, kendisini ve çevresini tanımasına olanak vererek öğrendiklerini uygulayabilecekleri uygun ortamlar sağlamak temel amacımız. Mutlu, sağlıklı, eğlenceli, güvenli ve öğrenmeye ilgi uyandıran bir ortamda kendine güvenen, yaşadığı dünyaya duyarlı, yaşamın içinde aktif olarak yer alan, sorgulayan, araştıran, öğrenen, düşünen, düşündüğünü ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Beyaz Balon’da olan çocuklar güler, eğlenir, keşfeder, öğrenir!