BRANŞ DERSLERİ

EĞİTİM SAATLERİMİZ : 
3-6 yaş arası çocuklarımıza eğitim veren Beyaz Balon Anaokulları, her yıl  1 Eylül - 30 Haziran tarihleri arasında, resmi ve dini bayramlar dışında,hafta içi hergün 09.00 - 18.00 saatleri arsında eğitim vermektedir. Temmuz ve Ağustos aylarında ise hareketli ve eğitici bir yaz programı sunuyoruz.

EĞİTİM KADROSU
Beyaz Balon Anaokulları çocuğunuzu sizin kadar iyi tanımak isteyen, çocuğunuzun bireysel farklılığının, kişilik özelliklerinin farkında olan, onun kendini doğru ifade etmesi, düşündüklerini görünür kılması için profesyonel anlamda destek sağlayan, sevgi dolu ve güvenebileceğiniz bir ekip ile çalışmaktadır.

Üniversitelerin psikoloji, pedagoji, çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliği bölümlerinden  mezun  eğitimcilerinden oluşan eğitim kadromuz, öğrencilerimizi tüm gelişim alanlarında destekleyerek onlara yaşamsal deneyim fırsatları sağlar.

BESLENME

Çocuklarımızın büyümesinde ve gelişmesinde beslenme çok önemli bir yer tutar. Dengeli beslenme alışkanlığının kazanıldığı okul öncesi çağında, Beyaz Balon Anaokulları olarak öğrencilerimizin, sağlıklı, doğru ve zamanlı beslenmelerini içselleştirmeleri ilk hedefimiz.

Uzman diyetisyen, kurum doktorumuz ve okul yöneticilerimizden oluşan bir kurulla günlük kalori hesapları yapılarak oluşturulan yemek menülerimiz, düzenli olarak velilerimize gönderilir.

Yemek yeme süresince bulundukları atmosferin, onların beslenme alışkanlıklarını belirgin şekilde etkilediği bilinci ile hareket ettiğimiz okullarımızda, öğrencilerimize hijyenik ve renkli bir ortam sunulur.

 

SAĞLIK
Beyaz Balon Anaokulları’ nda  çocukların sağlığı her kavramın üzerindedir. Sınıflarımızda kullanılan hijyenik malzemeler ve hijyen süresini uzatacak sağlığa zararsız özel dezenfektanlar kullanılarak temizlenir. Sınıflarımız her ders saati öncesi ve sonrası havalandırılır.

Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi ve hastalık sonrası doktor raporu getirilmesi, ilaç kullanması gereken çocukların okula gönderilmemesi tüm çocukların sağlığını korumak açısından önemlidir.

Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. Bizlere bildirilen bulaşıcı hastalıklardan, okulda olabilecek kaza ve ani rahatsızlıklardan sizleri hemen haberdar ederiz. İlaç verilebilmesi için kullanım zamanını ve dozunu bildiren ilaç dilekçelerinin kullanılması   gerekmektedir.

Herhangi bir müdahele gerektiren durumda, çocuklar ancak ailesinin haberi ve onayı ile gerekli  sağlık kuruluşuna götürülür.

Okulda müdahale gerektiren durumlarda  ise, bu müdahale kurum doktorumuz ve ilk yardım sertifikalı öğretmenlerimizin tarafından   yapılmaktadır.

ULAŞIM
Öğrencilerimiz okula velileri tarafından bırakılabileceği gibi, çocuklarımızın güvenliği için yapılan araştırmalar sonucunda seçilen servis şirketi ile de okula ulaşabilirler. Servis görevlileri servis süresince öğrencilerimize yardımcı olur.

Navigasyon sistemleri bulunan modern servis araçları ile deneyimli sürücü ve servis hostesleri ile güvenli ve zamanında yapılan ulaşım hizmeti, okul yetkililerimiz tarafından günlük kontrol edilir.

İLETİŞİM
Gün içerisinde çocuğunuz hakkında bilgi almak için okulumuzu arayıp öğretmeni ile görüşebilirsiniz. Görüşmelerin okulca düzenlenen saatlerde olması, çalışma düzenimizin ve eğitim ortamının bozulmaması, aksamaması açısından önemlidir.

GİYİM
Çocuklarımızın günlük  okul yaşantılarını kolaylaştırmak üzere,   rahat hareket etmelerine ve kendi başlarına     giyinebilmelerine olanak sağlayacak, okul etkinlikleri sırasında kirlenmelerinin sorun olmayacağı giysiler tercih edilmelidir.